Antošovice

10914831_10204514422794849_7031564849188494045_o

U obce Antošovice se nachází několik bývalých zaplavených štěrkoven. Pláže jsou placené společně s otevírací dobou, jindy volně přístupné. Vstup do vody je na většině míst prudký. Areál je navštěvován především naturisty. Nachází se zde naturistický kemp, volejbalové hřiště, ruské kuželky a ohniště. V kempu není elektřina ani pitná voda. Na pláži je naturistické občerstvení. Parkování v areálu - nutnost obstarání povolenky vjezdu do objektu. Rozloha naturistické lokality je 1,5 ha. Možný vstup k vodě i bez vstupného. Uprostřed se nachází ostrůvek, který je vyhledávaným cílem hry geocaching.

Informace o koupání

Místní název Antošky, Bývalý písník
Velikost, rozloha
Nejbližší město Antošovice
Okres Ostrava
Web http://www.kvode.eu/moravskoslezsky-kraj/antosovice

Další informace

Příchozí vyhledávání

Štěrkovna Vrbice

Štěrkovna Vrbice sloužila pro těžbu štěrku. Nachází se 1 km od Ostravy směrem na Bohumín. Vodní plocha je využívána k rekreaci, můžeme zde nalézt půjčovnu loděk, motorových člunů i vodních skútrů. V areálu Štěrkovny je zákaz stanování, neexistuje zde žádný oficiální kemp.

Informace o koupání

Místní název Vrbické jezero, Vrbice
Velikost, rozloha 120 ha
Nejbližší město Vrbice
Okres Karviná
Web http://www.kvode.eu/moravskoslezsky-kraj/sterkovna-vrbice

Další informace

Štěrkovna Náklo

Štěrkovna Náklo, kde se stále těží štěrk, se nachází 15 km od Olomouce. Náklo je jedno z nejnavštěvovanějších míst ke koupání v okrese, a to především díky čisté vodě. V areálu se nachází velký počet pláží, občerstvení a kvalitní sociální zázemí. Návštěvníci si zde mohou postavit stan či zaparkovat karavan, a to za poplatek. Parkoviště také za poplatek. Možnost provozování vodních sportů - windsurfing.

Informace o koupání

Místní název Náklo, Kolibník, Písník
Velikost, rozloha 101 ha
Nejbližší město Lhota nad Moravou
Okres Olomouc
Web http://www.kvode.eu/olomoucky-kraj/sterkovna-naklo

Další informace

Příchozí vyhledávání

Kališovo jezero, Kališok

Kališovo jezero se nachází kousek od Bohumína. I nadále se zde těží štěrkopísek, ovšem voda zde bývá čistější než v obdobných jezerech v okolí. V blízkosti je hlídané parkoviště za poplatek. Je zde pláž s panelovým vstupem do vody. Nenajdeme zde žádné vodní atrakce. V areálu možnost občerstvení.

Informace o koupání

Místní název Kališok
Velikost, rozloha 55 ha
Nejbližší město Starý Bohumín
Okres Karviná
Web

Další informace

Příchozí vyhledávání

Štěrkovna Hlučín

Štěrkovna Hlučín je přírodní jezero o rozloze 140ha nedaleko Hlučína s možností koupání na většině míst zdarma. Je zde i placený (jen v letní sezóně) sportovní areál s upravenou pláží a venkovními bazény. Na štěrkovně se již nic netěží a slouží pouze k rekreačními vyžití.

Informace o koupání

Místní název Hlučínská přehrada, Štěrkáč
Velikost, rozloha 140 ha
Nejbližší město Hlučín
Okres Opava
Web http://www.sra-hlucin.cz/

Další informace

Příchozí vyhledávání