Vodní nádrž České údolí

Přehradní nádrž se náchází na jihu Plzně a nabízí koupání v přírodě a další volnočasové aktivity. Sportovně relaxační areál Borská přehrada nabízí možnost využití hřiště na minigolf, in-line dráhy, skateparku, dále půjčovny lodiček a další atrakce. Pláže jsou písčité. V blízkosti najdete také zvláštní jezírko s čistou vodou.

Informace o koupání

Místní název Borská přehrada, Litická přehrada
Velikost, rozloha 151 ha
Nejbližší město Plzeň
Okres Plzeň město
Web

Další informace

Vodní nádrž Ejpovice

Jezero Ejpovice vzniklo zatopením povrchového železnorudného dolu. Dnes je využíváno především k rekreaci a rybolovu. V okolí se nachází autokem se zázemím, malá nudistická pláž. Pláže jsou oblázkové, v okolí lesy. Příjezd po silnici, parkovací místa u cesty.

Informace o koupání

Místní název Ejpovice
Velikost, rozloha 44 ha
Nejbližší město Ejpovice
Okres Rokycany
Web http://www.autokemp-ejpovice.cz/

Další informace

Vodní nádrž Jadran

Vodní nádrž Jadran se nachází mezi obcí Osek nad Bečvou a Lipníkem nad Bečvou na Střední Moravě. Rozloha nádrže je 7,2 hektarů. Najdete zde travnaté pláže, pozvolný přístup do vody. V blízkosti cyklozteska, občerstvení a nuda pláž.

Informace o koupání

Místní název Jadran
Velikost, rozloha 7,2 ha
Nejbližší město Osek nad Bečvou
Okres Přerov
Web http://jadran.cub3.cz/

Další informace

Koupaliště Hei Park Tošovice

Koupaliště se nachází ve sportovně relaxačním areálu HEI park Tošovice. K dispozici je nádrž o rozloze 70 x 50 m, která je v zimě zdrojem pro zasněžování blízké sjezdovky. V areálu je k dispozici hotelová restaurace, lanové centrum, bobová dráha a další aktivity. Vstupné 40Kč, deti do 6ti let zdarma. Zdrojem vody pro koupání je Husí potok, voda není upravována a jedná se o přírodní koupaliště. Hloubka 5m a k dispozici je také dětské brouzdaliště.

Informace o koupání

Místní název Hei park
Velikost, rozloha 70 x 50 m
Nejbližší město Tošovice, Odry
Okres Nový Jičín
Web http://www.heipark.cz/

Další informace

Vodní nádrž Kacabaja

Kacabaja je vodní nádrž nacházející se v blízkosti Moravskoslezských Beskyd poblíž obce Hodslavice. Do nádrže přitéká několik zdejších potoků, které pramení na severním úbočí vrchu Oprchlice, a dále ji zásobuje řeka Zrzávka. Nádrž byla zbudována na ochranu před záplavami, které by mohly obec Hodslavice postihnout. V areálu je občerstvení, WC a pořádají se zde hudební akce. K dispozici také volejbalové sportoviště a parkoviště.

Informace o koupání

Místní název Kacabaja, Zrzávka
Velikost, rozloha Objem nádrže je 46 660 metrů kubických. Délka hráze 175 metrů.
Nejbližší město Hodslavice
Okres Nový Jičín
Web

Další informace

Vodní plocha Bílá voda

Bílá voda je uměle vytvořená vodní plocha, která vznikla na základě požadavku města Chodov v rámci rekultivace uzemí zasažené těžbou hnědého uhlí. Vodní plocha se nachází na bývalém uzemí obce Smolnice a záměrem bylo vytvořit rekreační oblast pro sportovní vyžití obyvatelům města. Název vznikl díky bílému zakalení vody vlivem kaolinových zbytků v půdě (těžil se zde kaolin). Kolem vodní plochy vede zpevněná cesta s lavičkami, částečně zde prochází cyklostezka. V okolí najdete dětské hřiště i občerstvení. Voda je svou kvalitou vhodná ke koupání, v létě bývá instalován ponton pro skoky do vody. Část pláže je upravená jako písčitá s mírným vstupem. Vhodné i pro potápěče a rybáře.

Informace o koupání

Místní název Smolnická výsypka, Smolnice
Velikost, rozloha 12 ha
Nejbližší město Chodov
Okres Sokolov
Web http://www.khskv.cz/informace_pro_verejnost/koupaci_mista/chodov.htm

Další informace

Vodní nádrž Větřkovice

Malá přehradní nádrž, základní občerstvení,půjčovna loděk, hráz Vodní nádrž je dlouhá cca 300 m. Na východním břehu k dispozici nudistická pláž, bez služeb. Parkoviště je pod hrází, v sezoně dle počasí placené. Klidné místo, v příjemné přírodě.

Informace o koupání

Místní název Přehrada Větřkovice
Velikost, rozloha 20 ha, délka hráze: 460 m, největší hloubka: 13,5 m
Nejbližší město Mezi obcemi Lubina a Horní Sklenov, na Svěceném potoce
Okres Frýdek - Místek
Web http://www.kvode.eu/moravskoslezsky-kraj/vodni-nadrz-vetrkovice

Další informace

Slapská přehrada

Slapská přehrada byla vybudována na řece Vltavě, a to především na ochranu před povodněmi. Vodní nádrž je velmi rozlehlá. V okolí se nachází řada kempů, chat, hotelů. Provozují se zde vodní sporty jako např. jachtaření, vodní lyžování, windsurfing. Přehrada je využívána i pro lodní dopravu.

Informace o koupání

Místní název Slapy
Velikost, rozloha 1162,6 ha
Nejbližší město Slapy
Okres Praha - západ, Příbram, Benešov
Web http://www.slapy.cz/

Další informace

Příchozí vyhledávání

Luhačovická přehrada

Luhačovická přehrada byla postavena na ochranu lázeňského města Luhačovice před povodněmi. Okolí této přehrady je ideálním místem k rekreačním aktivitám místních obyvatel i lázeňských hostů. Areál přehrady je vhodný především na koupání, pěší turistiku, in-line bruslení. Je možnost zapůjčení loděk a šlapadel. Předností areálu přehrady je klidné a příjemné prostředí. V okolí přehrady se nachází řada hotelů, penzionů a autocamping. S městem Luhačovice je rekreační oblast přehrady propojena pěší zónou Jurčova alej. Od roku 2011 je přehrada vypuštěna - probíhá její čištění. Na jihovýchodním břehu přehrady je vybudován moderní aquapark s ohřívanou vodou.

Informace o koupání

Místní název Luhačovice, Luhačky
Velikost, rozloha 40 ha
Nejbližší město Pozlovice
Okres Zlín
Web http://www.luhacovice.cz/3481-prehrada

Další informace

Dalešická přehrada

Přehrada leží na středním toku řeky Jihlavy. Je rozdělena na dvě nádrže. V blízkosti přehrady se nachází řada kempů, pensionů, chat a hotelů. Pro sportovní využití lze zapůjčit motorové lodě, šlapadla, horská kola.

Informace o koupání

Místní název Dalešice
Velikost, rozloha 480 ha a 118 ha
Nejbližší město Dalešice
Okres Třebíč
Web http://www.dalesickaprehrada.cz/

Další informace

Hostivařská přehrada

Přehrada se nachází v klidné lokalitě mezi městskými částmi Praha 10 a Praha 15. Pláže jsou travnaté a písčité. V areálu nalezneme řadu stánků s občerstvením, toalety, obří tobogan, velké parkoviště, které je zdarma. Pro sportovce jsou zde dva kurty na beach volejbal, tenisový kurt, streetbalové koše, ruské kuželky. Možnost zapůjčení lodiček a šlapadel. Nudistická pláž je jedna z nejstarších a nejkrásnějších nudistických pláží v ČR, najdeme ji na konci přehrady.

Informace o koupání

Místní název Hostivař, Hosťák
Velikost, rozloha 43,8 ha
Nejbližší město Praha
Okres Praha
Web http://www.hostivarskaprehrada.cz/

Další informace

Příchozí vyhledávání

Jesenická přehrada

Přehrada byla vybudována na řece Odravě a je jednou z nejvýznamnějších rekreačních oblastí na Chebsku. Okolo přehrady je několik vesnic,ve kterých se nacházejí kempy. Pláže jsou převážně kamínko-písčité. Voda je poměrně čistá. Provozují se zde vodní sporty jako surfing, projížďky na kánoích, loďkách, plachtetnicích. Je zde koupaliště Dřenice, charakteristické pozvolným písčitým vstupem do vody. K dispozici jsou sprchy, toalety, dřevěná lehátka, stánky s občerstvením, volejbalové hřiště. U koupaliště je parkoviště pro cca 200 aut. Oblíbenou nudistickou pláž najdete těsně před obcí Okrouhlá.

Informace o koupání

Místní název Jesenice
Velikost, rozloha 760 ha
Nejbližší město Cheb
Okres Cheb
Web http://jesenice.ceskehory.cz/ http://koupalistedrenice.cz/

Další informace

Příchozí vyhledávání

Plumlovská přehrada

Plumlovská přehrada se nachází 3 km západně od města Prostějov. Byla postavena z důvodu kolísavosti říčky Hloučele. Nachází se zde dvě pláže, a to na každé straně přehrady. Pláže jsou písčité a travnaté, na většině míst je upraven vstup do vody. Na plážích najdeme občerstvení, dřevěná lehátka, půjčovnu loděk, šlapadel. V blízkosti přehrady je velký kemp. V roce 2009 se začala přehrada vypouštět kvůli opravám. Napouštět by se měla začít až ke konci roku 2012, a tak se místní obyvatelé koupou v nedalekém Podhradském rybníce.

Informace o koupání

Místní název Stichovická přehrada, Plumlov
Velikost, rozloha 65 ha
Nejbližší město Plumlov
Okres Prostějov
Web

Další informace

Vodní nádrž Michal Sokolov

Přírodní koupaliště Michal se nachází u Sokolova. Jedná se o moderní areál. Pláž je písčitá a dlouhá více než 500 m. Na pláži najdeme občerstvení, sociální zařízení, obří tobogán, který měří 190 m. Pro sportovce jsou zde 3 beach-volejbalová hřiště, tenisový kurt, minigolf, velká vodní trampolína a možnost vypůjčení šlapadel. Parkoviště za poplatek.

Informace o koupání

Místní název Michal
Velikost, rozloha 30 ha
Nejbližší město Vítkov
Okres Sokolov
Web http://www.michal-sokolov.cz/

Další informace