Vodní nádrž České údolí

Přehradní nádrž se náchází na jihu Plzně a nabízí koupání v přírodě a další volnočasové aktivity. Sportovně relaxační areál Borská přehrada nabízí možnost využití hřiště na minigolf, in-line dráhy, skateparku, dále půjčovny lodiček a další atrakce. Pláže jsou písčité. V blízkosti najdete také zvláštní jezírko s čistou vodou.

Informace o koupání

Místní název Borská přehrada, Litická přehrada
Velikost, rozloha 151 ha
Nejbližší město Plzeň
Okres Plzeň město
Web

Další informace

Přehrada Fojtka

Fojtka2

Menší přehrada (stavebně velmi hezká) s poněkud chladnější, ale velmi čistou vodou. Na pravém břehu restaurace, na levém nudistická lokalita. Příjemné, klidné prostředí.

Další informace

Vodní nádrž Fojtka (někdy nazývána Fojtecká přehrada nebo Mníšecká přehrada) je přehradní nádrž na potoce Fojtka v obci Mníšek (k. ú. Mníšek u Liberce), 6 km severovýchodně od centra Liberce, postavená v letech 1904 až 1906. Zděná hráz je 11 m vysoká a 146 m dlouhá. Celá nádrž má rozlohu 7 hektarů s průměrnou hloubkou okolo 10 m. Přehrada byla postavena podle projektu kdysi nejlepšího projektanta na vodní díla v Evropě Otto Intze, který projektoval všechny přehrady v povodí Lužické nisy. Zdroj: Wikipedia

Informace o koupání

Místní název Fojtecká přehrada, Mníšecká přehrada, Fojtka
Velikost, rozloha 7 ha
Nejbližší město Mníšek
Okres Liberec
Web

Další informace

Vodní nádrž Větřkovice

Malá přehradní nádrž, základní občerstvení,půjčovna loděk, hráz Vodní nádrž je dlouhá cca 300 m. Na východním břehu k dispozici nudistická pláž, bez služeb. Parkoviště je pod hrází, v sezoně dle počasí placené. Klidné místo, v příjemné přírodě.

Informace o koupání

Místní název Přehrada Větřkovice
Velikost, rozloha 20 ha, délka hráze: 460 m, největší hloubka: 13,5 m
Nejbližší město Mezi obcemi Lubina a Horní Sklenov, na Svěceném potoce
Okres Frýdek - Místek
Web http://www.kvode.eu/moravskoslezsky-kraj/vodni-nadrz-vetrkovice

Další informace

Vodní nádrž Pilská

Pilská_nádrž_1

Vodní nádrž Pilská se nachází v blízkosti Žďáru nad Sázavou, a to na toku Sázavy. V současnosti slouží jako rekreační oblast a ochrana před povodněmi. Pláže jsou na většině míst travnaté. Hlavní pláž je travnatá a do vody lze vstoupit po jemném písku. V areálu vodní nádrže lze nalézt dva kempy se sociálním zařízením. V kempech nalezneme hřistě na plážový volejbal, půjčovnu jízdních kol, loděk, sportovního náčiní atd. Na východní straně hráze je možnost občerstvení a parkování. Na východním břehu nádrže je cyklostezka, která je vhodná i pro bruslaře.

Informace o koupání

Místní název Pilská
Velikost, rozloha 57,6 ha
Nejbližší město Žďár nad Sázavou
Okres Žďár nad Sázavou
Web

Další informace

Vodní nádrž Hracholusky

Přehrada Hracholusky leží 15 km od Plzně. Je nejvyhledávanějším rekreačním místem v Plzeňském kraji. Pláž je travnatá s pozvolným vstupem do vody. V okolí přehrady se nachází dva autokempy, rekreační střediska, stánky s občerstvením, sportovní areál s minigolfem, tenisovými kurty. Možnost provozování vodních sportů. Atraktivní je platba výletní lodí.

Informace o koupání

Místní název Hracholusky, Lusky
Velikost, rozloha 470 ha
Nejbližší město Hracholusky
Okres Plzeň - sever
Web

Další informace

Vodní nádrž Orlík

Vodní nádrž Orlík je jedna z největších nádrží v ČR. Byla vybudována na řece Vltavě a je součástí Vltavské kaskády. Nádrž patří k nejoblíbenějším turistickým a rekreačním oblastem v ČR. V blízkosti se nachází kempy, chatky, pensiony. Provozují se zde vodní sporty. Nachází se zde nudistická pláž, na které není občerstvení ani WC.

Informace o koupání

Místní název Orlík
Velikost, rozloha 2732 ha
Nejbližší město Orlík nad Vltavou
Okres Písek, Příbram
Web http://www.kvode.eu/jihocesky-kraj/vodni-nadrz-orlik

Další informace

Vodní nádrž Džbán

Přírodní koupaliště Džbán najdeme na okraji Prahy nedaleko přírodní rezervace Divoká Šárka. V areálu se nachází stánky s občerstvením, toalety, rozlehlé parkoviště. Pro ubytování je možno využít nedaleký kemp. Rozprostírá se zde i velmi oblíbená nudistická pláž.

Informace o koupání

Místní název Džbán
Velikost, rozloha 18 ha
Nejbližší město Praha
Okres Praha
Web

Další informace

Vodní nádrž Skalka

Skalka se nachází západně od Chebu a byla vybudována na řece Ohři. Nejvhodnějším místem ke koupání je plovárna v Podhoří. Možnost půjčení loděk a sportovního vybavení. V okolí přehrady se nachází kempy, pensiony. V provozu je lodní doprava.

Informace o koupání

Místní název Skalka
Velikost, rozloha 378 ha
Nejbližší město Cheb
Okres Cheb
Web

Další informace

Plumlovská přehrada

Plumlovská přehrada se nachází 3 km západně od města Prostějov. Byla postavena z důvodu kolísavosti říčky Hloučele. Nachází se zde dvě pláže, a to na každé straně přehrady. Pláže jsou písčité a travnaté, na většině míst je upraven vstup do vody. Na plážích najdeme občerstvení, dřevěná lehátka, půjčovnu loděk, šlapadel. V blízkosti přehrady je velký kemp. V roce 2009 se začala přehrada vypouštět kvůli opravám. Napouštět by se měla začít až ke konci roku 2012, a tak se místní obyvatelé koupou v nedalekém Podhradském rybníce.

Informace o koupání

Místní název Stichovická přehrada, Plumlov
Velikost, rozloha 65 ha
Nejbližší město Plumlov
Okres Prostějov
Web

Další informace

Vodní nádrž Sedlinka

Vodní nádrž Sedlinka se nachází u jihovýchodního okraje obce Suché Lazce. Byla vybudovaná na říčce Sedlince. Nádrž je využívána jako přírodní koupaliště a k rybolovu. Provozují se zde vodní sporty. Pláž je travnatá. Občerstvení možno v restauraci poblíž přehrady.

Informace o koupání

Místní název Sedlinka, přehrada Sedlinka
Velikost, rozloha 8,6 ha
Nejbližší město Nové Sedlice
Okres Opava
Web

Další informace

Otmuchovské jezero

Přehradní nádrž vybudovaná němci v roce 1933 je necelých 10 km od českých hranic. Voda je vhodná ke koupání a slouží k rekreaci, oblíbený je zde windsurfing a rybolov. V blízkosti kemp a několik restaurací.

Informace o koupání

Místní název Jezioro Otmuchowskie, Staubecken Ottmachau
Velikost, rozloha 20,6 km²
Nejbližší město Otmuchów
Okres Opolské vojvodství
Web http://6b.cz/1BH

Další informace

Příchozí vyhledávání

Vodní nádrž Starý Harcov

Vodní nádrž Starý Harcov, často také nazývána Harcovská či Liberecká přehrada, leží téměř v centru města Liberce. Pláž je písčitá a travnatá, nachází se na pravém břehu přehrady v blízkosti hráze. Na pláži jsou sprchy, toalety, občerstvení, hřiště na plážový volejbal.

Informace o koupání

Místní název Liberecká přehrada, Harcov
Velikost, rozloha 11,8 ha
Nejbližší město Starý Harcov
Okres Liberec
Web

Další informace

Vodní nádrž Seč

Přehradní nádrž Seč byla vybudována na řece Chrudimce. Nachází se v srdci CHKO Železné hory. Okolí přehrady se díky krásné zdejší přírodě, stalo oblíbeným místem k rekreaci. Vznikl zde největší rekreační areál na Chrudimsku. Je zde dostatek pláží, které jsou travnaté s písčito-kamenitým vstupem do vody. V blízkosti přehrady se nachází autokemp, rekreační chaty, pensiony. Možnost zapůjčení lodiček a šlapadel a provozování dalších vodních sportů.

Informace o koupání

Místní název Seč
Velikost, rozloha 220 ha
Nejbližší město Seč
Okres Chrudim
Web

Další informace

Příchozí vyhledávání

Vodní nádrž Nechranice

Vodní nádrž Nechranice leží na řece Ohři. V současné době se využívá především pro rekreaci. V areálu přehrady nalezneme řadu hotelů, pensionů, chat, kempů a samozřejmě restaurace. Nádrž je díky příznivým povětrnostním podmínkám velmi vyhledávána jachtaři a surfaři. Nachází se zde neoficiální nudistická pláž.

Informace o koupání

Místní název Nechranice
Velikost, rozloha 1300 ha
Nejbližší město Kadaň
Okres Chomutov
Web http://www.nechranice.cz/

Další informace

Brněnská přehrada

Brněnská přehrada leží severozápadně od Brna na řece Svratce. Přehrada je velmi oblíbeným místem k rekreaci. Najdeme zde břehy plážového charakteru, ale i sklanaté srázy. V okolí přehrady je řada rekreačních chat, pensionů, hotelů a restaurací. Zdejší prostředí je velmi příjemné. Provozují se zde plavby lodí a různé typy vodních sportů. Nachází se zde i minigolfové hriště. Pro naturisty je zde oficiální nudistická pláž Osada.

Informace o koupání

Místní název Prýgl, Kníničská přehrada
Velikost, rozloha 259 ha
Nejbližší město Brno
Okres Brno
Web http://www.brnenskaprehrada.cz/

Další informace

Baška

OLYMPUS DIGITAL CAMERA Vodní nádrž Baška je přehradní nádrž, která slouží k rekreačním a sportovním účelům. Pláž je travnatá. Na východní straně nádrže se nachází autokemp, kde je možnost občerstvení. V autokempu lze využít volejbalového hřiště. Pro milovníky vodních sportů je možnost zapůjčení loděk a vodních kol.

Informace o koupání

Místní název Baška
Velikost, rozloha 3,3 ha
Nejbližší město Baška
Okres Frýdek - Místek
Web

Další informace

Vranovská přehrada

Vranovská přehrada, často nazývána Moravský Jadran, se rozprostírá nedaleko městečka Vranov nad Dyjí. Byla postavena na řece Dyji. Je využívána k vodárenským a energetickým úkolům. Jedná se o velmi oblíbenou oblast k rekreacím. Nachází se zde nádherná písečná pláž. Nabízí jednu z nejkvalitnějších přehradních vod ke koupání v ČR. Provozují se zde vyhlídkové plavby lodí. V okolí je spousta možností k ubytování a k občerstvení.

Informace o koupání

Místní název Vranov
Velikost, rozloha 762,5 ha
Nejbližší město Vranov nad Dyjí
Okres Znojmo
Web http://www.vranovskaprehrada.info/

Další informace

Vodní nádrž Rozkoš

Rozkoš, přezdívaná východočeské moře, je osmou největší přehradní nádrží v ČR. Byla vybudována na ochranu proti povodním, na potoku Rozkoš. Hlavní koupací oblast se nachází na okraji městečka Česká Skalice, a to v areálu autokempu. Pláže jsou převážně travnaté. Nalezneme zde tobogán, dřevěné mola, dětské brouzdaliště, minigolf, letní kino. Možnost provozovat vodní sporty. Areál je vybaven sociálním zařízením, stánky s občerstvením. Parkování za poplatek. Pro naturisty je zde neoficiální nuda pláž.

Informace o koupání

Místní název Rozkoš
Velikost, rozloha max 1001,3 ha
Nejbližší město Česká Skalice
Okres Náchod
Web

Další informace

Lipenská přehrada

Přehrada je součástí Vltavské kaskády a je největším vodním dílem v ČR. Nachází se v blízkosti CHKO Šumava. Je významným místem pro rekreaci a sportovní rybolov. V okolí přehrady je nespočet hotelů, pensionů, chat a kempů. V provozu jsou různé vodní sporty jako např. kanoe, jachting, surfing, potápění. Pro naturisty je zde neoficiální nudistická pláž.

Informace o koupání

Místní název Lipno
Velikost, rozloha 4650 ha
Nejbližší město Lipno nad Vltavou
Okres Český Krumlov, Prachatice
Web http://www.lipensko.org/lipno.php

Další informace

Přehrada Olešná

OLYMPUS DIGITAL CAMERA Vodní nádrž Olešná je přehradní nádrž, která leží na jihozápadním okraji města Frýdek - Místek. Slouží k rekreaci a k sportovnímu využití. Okolí přehrady je oblíbené především díky cyklostezce, která měří 4,5 km. Dále se v okolí vodní nádrže nachází kemp, hotel, restaurace, krytý a otevřený aquapark. Na Olešné je možno provozovat windsurfing či jachting.

Informace o koupání

Místní název Olešná
Velikost, rozloha 88 ha
Nejbližší město Frýdek - Místek
Okres Frýdek - Místek
Web

Další informace

Příchozí vyhledávání