Mapa přírodních koupališť

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Připravili jsme projekt o přírodních koupalištích s mapou koupacích vod. Každý má možnost vložit komentář nebo přidat své oblíbené místo ke koupání. Pokud máte jakékoliv novinky či informace, podělte se o ně. Líbilo se vám někde? Napište to také. Hodnoťte kvalitu koupání a vaši spokojenost u každého přírodního koupaliště. Koupání v přírodě má své kouzlo, doporučte ostatním, kam si můžou o dovolené zajet.

Mohlo by se vám líbit...

1 odpověď

 1. Zora Vojtěchová napsal:

  Dobrý den,
  pokusím se velmi stručně popsat „můj“ problém. Jsem 40-ti letým uživatelem koupaliště Poděbrady u Olomouce, takže velmi dobře znám jeho přednosti i nevýhody. Voda na tomto jezeře měla VŽDY lehce nazelenalou barvu, byla průzračná tak, že při plavání a spuštění noh bylo možné vidět konečky prstů. Samozřejmě, byly mírné odklony a povrchové znečištění – na konci léta, po žních…Ale vždy si svou původní barvu (bývalá štěrkovna, žádný rybník !!) zachovalo. Až do 8.7.2018, kdy byla stále krásně čistá a nazelenalá. Pár dnů poté (12.7.) jsem hned při vstupu do vody zaznamenala velkou změnu – voda je hnědá, zakalená, při spuštění nohou vidím sotva kolena. Váhala jsem s koupáním, ale láska a důvěra (NIKDY jsem za tu spoustu let neměla sebemenší problém) zvítězila. Kožní problémy se nevyskytly, ale do dnešního dne – 15.7. má voda svou podivnou barvu – nahnědlou (jako v rybníce e spoustou ryb čiv rašelinovém jezeře) a je zakalená.
  Dle záznamu na webových stránkách o kvalitě vody v tomto jezeře ze dne 9.7. (novější tam není), je voda ke koupání vhodná.
  Co je ale příčinou tak velké změny k horšímu ?!?

  Napadá mě několik variant – zmizely – ale tak náhle ?!?) „slávičky – škeble“ které vodu přirozeně čistily?!,Nebo sem proniklo něco nekalého spodními vodami z okolních polí ?!?
  Nebo nastal tzv. přirozený MIX horních a spodních vrstev – ale v tomto období ?!? To se může stát snad na jaře…
  Velmi ráda bych znala odpověď.
  Děkuji za Vaši brzkou odpověď, Vojtěchová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *